BEĞENİLEN güdüm kiti envantere girdi, sıra TOLUN’da

featured
Dünyanın en itibarlı havacılık fuarlarından Paris Airshow’da ASELSAN’ın yerli mühimmatları sergileniyor. ASELSAN tarafından geliştirilen GÖZDE gümük kiti ve TOLUN’un teslimatları hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.

GÖZDE güdüm kiti envantere girdi

Paris Airshow’da yapılan açıklamaya nazaran ASELSAN ve TÜBİTAK SAGE birlikte geliştirilen GÖZDE güdüm kiti, Savunma Sanayii Başkanlığı ile imzalanan mukavele kapsamında envantere girmeye başladı. GÖZDE, 500 libre sınıfında MK-82 genel amaç bombalarını INS/GPS ve Lazer Arayıcı Başlıklı (LAB) güdümlü mühimmata dönüştürerek sabit ve yüksek süratli hareketli (50-120 kilometre/saat) amaçların hassas vurulmasını sağlıyor. BEĞENİLEN güdüm kiti, F-16 ve F-4 uçakları için sertifiye edildi, Bayraktar AKINCI TİHA’ya entegrasyon çalışmaları ise devam ediyor.

TOLUN IIR Güdümlü Minyatür Bomba birinci teslimat için gün sayıyor

Paris Airshow’da sergilenen TOLUN için yalın üretim çizgisi kuruldu ve seri üretime başlandı. 100 kilometre menzile sahip TOLUN, hem delici etkinlikli (1 metre kalınlıklı beton manisi delebilen) hem de parçacık tesirli harp başlığı varyantlara sahip bulunuyor. TOLUN, bu yüksek aktiflikleri gerçekleştirirken düşük ikincil hasar tesiri gösteriyor.

TOLUN, hava platformundan çoklu taşıma salanıyla atılabilen, sert ve yumuşak kara amaçlarına karşı kullanılabilen INS/GPS güdümlü bir mühimmat olarak geliştirildi. TOLUN’un geliştirme sürecinde, F-16 ve Bayraktar AKINCI taarruzi insansız hava aracı ile başarılı atış testleri gerçekleştirildi. TOLUN’un kullanım konseptine uygun sertifikasyon testlerinin Temmuz ayında tamamlanarak teslimata başlanması hedefleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BEĞENİLEN güdüm kiti envantere girdi, sıra TOLUN’da

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!