Android Ekran Kilidi Devre Dışı Bırakma

Android Ekran Kilidini Devre Dışı Bırakma
Android Ekran Kilidini Devre Dışı Bırakma

Android ekran kilidi, cihazınızın güvenliğini sağlamak için önemli bir özelliktir. Ancak bazen ekran kilidini unutabilir, değiştirmek isteyebilir veya tamamen kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu durumlarda Android ekran kilidini devre dışı bırakmak için neler yapabileceğinizi bu rehberde anlatacağız.

Android Ekran Kilidini Devre Dışı Bırakma Yöntemleri

Android ekran kilidini devre dışı bırakmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Android Ekran Kilidini Devre Dışı Bırakma
Android Ekran Kilidini Devre Dışı Bırakma

Google Hesabınızla Giriş Yapmak

Android cihazlar Google hesabı ile etkileşim kurar ve telefonunuzla ilgili yaşadığınız pek çok sorunda ilgili Google hesabınıza erişim sağlayarak telefonunuzdaki ekran kilidini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu yöntem için şu adımları izleyin:

 • Kilit ekranının sağ alt bölümünde yer alan Google ile Giriş Yap yazısına dokunun. Bazı cihazlarda bu yazı yerine Deseninizi Mi Unuttunuz? yazısı çıkabilir.
 • İlgili oturum açma sayfasında Google hesabınıza giriş yapın. Bu işlem sonucunda telefonunuzun ekran kilidi kaldırılacak ve yeni bir şifre seçmeniz istenecektir.
 • Eğer Google hesabınızı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız, bilgisayar üzerinden hesap bulmaşifremi unuttum gibi fonksiyonları kullanarak Google hesabınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

Kimlik Bilgilerini Temizlemek

Android işletim sistemine sahip cihazlarda daha önce güvenlik tedbiri amacıyla koyduğunuz ekran kilidini devre dışı bırakmak için kimlik bilgilerini temizlemek de bir yöntemdir. Bu yöntem için şu adımları izleyin:

 • Ekran kilidinizi açın ve ardından menü tuşuna basarak ana menüye girin.
 • Ana menüden Ayarlara girin.
 • Ayarlar menüsünden aşağıda bulunan Güvenlik bölümüne girin.
 • Güvenlik bölümünde Ekran Kilidi menüsüne girmeden aşağıya inin ve Kimlik Bilgilerini Temizleye basın.
 • Bu işlemin ardından telefonunuzda bulunan tüm güvenlik kilitleri (pin kodu hariç) silinecektir. Bu aşamada telefonunuz “tüm içerik kaldırılsın mı” şeklinde bir soru sorabilir. Ancak silinen sertifikalar verilerinizle alakalı olmadığından bu sertifikaları sildiğinizde herhangi bir resim, müzik, video veya rehber kaybına uğramazsınız.
 • Kimlik bilgilerini temizledikten sonra telefonunuzun ekran kilidinin şifre istemeden açılması için yapmanız gereken son bir işlem bulunuyor. Bunun için yine Güvenlik bölümünde bulunan Ekran Kilidi menüsüne girerek Yoku seçmeniz gerekiyor. Bütün bu işlemleri yaptığınızda android cihazınızın ekran kilidi yalnızca kaydırma hareketiyle açılır hale gelecektir.

Ayarlar Menüsünden Ekran Kilidini Değiştirmek veya Kaldırmak

Android cihazlarda ekran kilidini değiştirmek veya kaldırmak için ayarlar menüsünü kullanmak da mümkündür. Bu yöntem için şu adımları izleyin:

 • Uygulamalar çekmecesine erişmek için yukarı kaydırın.
 • Ayarlar > Güvenlik ve Konum > Ekran Kilidi öğesine dokunun.
 • Mevcut ekran kilidinizi girin (desen, pin veya şifre).
 • Ekran kilidini değiştirmek istiyorsanız, yeni bir desen, pin veya şifre seçin.
 • Ekran kilidini kaldırmak istiyorsanız, Yok öğesini seçin.

Android ekran kilidini devre dışı bırakmak için farklı yöntemler vardır. Bu rehberde bunlardan üç tanesini anlattık: Google hesabınızla giriş yapmak, kimlik bilgilerini temizlemek ve ayarlar menüsünden ekran kilidini değiştirmek veya kaldırmak. Bu yöntemleri kullanarak Android cihazınızın ekran kilidini kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

Daha fazla görsel destek almak istiyorsanız, buradan ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Android Ekran Kilidi Devre Dışı Bırakma

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!