YouTube, “thumbnail” seçimini büyük oranda kolaylaştırıyor

featured
YouTube videonuz için o çok önemli küçük resmi (thumbnail) seçme süreci yakında çok daha kolay hale gelecek. YouTube, içerik oluşturucuların tek bir görüntü için üç adede kadar küçük resim yüklemesine ve YouTube’un hangisinin en yeterli performansı gösterdiğini görmek için perde ardında deney yapmasına imkan tanıyan “Test & Compare” ismini verdiği bir özelliği test etmeye başlamış durumda.

YouTube thumbnail seçimini kolaylaştırıyor

Bir görüntü duyurusunda YouTube, özelliği şu anda “birkaç yüz içerik oluşturucu” ile test ettiğini, fakat önümüzdeki aylarda bir beta sürümüyle birlikte binlerce kişi ile özelliğin test edileceğini söylüyor. Test & Compare özelliğinin ise önümüzdeki yıl çıkması bekleniyor.

YouTube, çoklukla A/B testi olarak bilinen bu özelliğin kullanıcıları tarafından “en çok talep edilen özellik” olduğunu söylüyor. Bir görüntünün küçük resmi, izleyicilerin ilgisini çekmede hayati bir rol oynuyor, bu da mümkün olduğunca cazibeli hale getirilmesi için baskı olduğu manasına geliyor. Geliştirilmekte olan YouTube özelliğinin ekran manzarası, Test & Compare özelliğinin bir A/B testini tamamladıktan sonra her bir küçük fotoğrafın “izlenme süresini” yüzde olarak nasıl rapor edeceğini gösteriyor.

Yıllar içinde, kullanıcıların YouTube küçük fotoğraflarını A/B testine alışılmış tutmasına imkan tanıyan üçüncü taraf araçlar ortaya çıktı. İçerik oluşturucular için bu küçük fotoğraf tercihi görüntünün kitlelere erişimi için kritik değere sahip. Hatta kimi yayıncılar hangi resmi seçeceklerine dair anketler bile yapıyor. YouTube’un getireceği yeni özellik en gerçek seçeneği bulma noktasında büyük yarar sağlayacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YouTube, “thumbnail” seçimini büyük oranda kolaylaştırıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!