Yapay zeka tarihinde birinci: Spor karşılaşmalarını yorumlayacak

featured

Wimbledon Tenis Turnuvası’nda yapay zeka maç özetlerinde değerli anları yorumlayacak ve tahliller sunacak.

AI COMMENTARY ÖZELLİĞİ

Yeni AI Commentary özelliği ile yapay zeka maç özetlerini izleyen taraftarlara kıymetli anların sesli yorumlarının yanı sıra açıp kapatabilecekleri altyazılar sağlayacak.

Özellik Wimbledon’ın telefon uygulaması ve internet sitesindeki öne çıkan görüntülerle maçlardan değerli anları yakalarken daha uygun bir tecrübe sunmak için tasarlandı.

ALL ENGLAND CLUB İLE BİRLİKTE ÇALIŞTI

IBM yapay zeka özelliğini geliştirmek için All England Club ile birlikte çalıştı. Maç özetlerini bilgilendirici ve ilgi cazip hale getirmek için çeşitli cümle yapısı ve söz dağarcığıyla anlatım üretmek için bu temel modeller üzerine inşa edilen üretken yapay zeka uygulandı.

2023 WIMBLEDON TURNUVASINDA KULLANILACAK

IBM Pazarlama ve Bağlantıdan Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Jonathan Adashek, “IBM, temel modeller ve watsonx’tan üretken yapay zeka tarafından desteklenen yenilikçi yeni araçların kullanımıyla 2023 Şampiyonasına yeni bir bakış açısı katacak. Bu teknolojilerin, Wimbledon üzere büyük spor etkinliklerinin harikulâde dijital tecrübeler yoluyla geniş izleyici kitlelerine ulaşmasına nasıl yardımcı olduğunu gördük.” dedi.

Wimbledon Tenis Şampiyonası 3 – 16 Temmuz 2023 tarihleri aralığında gerçekleştirilecek. Tenis takipçileri Wimbledon’un uyguluması ve internet sitesi üzerinden yapay zekanın kıymetli anlarda yaptığı yorumları takip edebilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yapay zeka tarihinde birinci: Spor karşılaşmalarını yorumlayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!