Windows 3.1 İçin ChatGPT İstemcisi Geliştirildi

featured

Doom’u en ufak bir bilgi süreç gücüne sahip her aygıta taşıyan meraklılar, eski, desteklenmeyen işletim sistemleri ve yazılımları kullanarak ChatGPT’ye erişebilmek için dikkatlerini bu istikamete kaydırdı.

Yakın vakitte piyasaya sürdükleri Windows XP için JavaGPT bu cins çalışmaların kusursuz bir örneği olsa gerek. Tekrar de neredeyse on yıldır desteklenmemesine karşın Windows XP, yaşına nazaran düzgün bir pazar hissesine sahip nispeten çağdaş bir işletim sistemi olarak kabul edilmeye devam ediyor.

Daha eski bir şeye ne dersiniz? İşte 30 yıl evvel piyasaya sürülen bir işletim sistemi olan Windows 3.1 çalıştıran bilgisayarlarda ChatGPT kullanmanızı sağlayan bir uygulama.

WinGPT, periyodunun standart Windows API’sini ve standart kontrol setini kullanarak C lisanında yazılmış bir üçüncü taraf uygulaması. Mahallî olmayan tek kullanıcı arayüzü öğesi ise geliştiricinin manuel olarak uygulamak zorunda kaldığı durum çubuğu.

Windows 3.1’de lokal bir durum çubuğu olmasına karşın, Microsoft bunu geliştiricilerin kullanımına sunmadı, bu nedenle WinGPT yaratıcısı gerekli sonucu elde etmek için 1997’den kalma özel bir kod kullanmak zorunda kaldı. Daha etkileyici olan ise programın 2018’de yayınlanan bir şifreleme standardı olan TLS 1.3’ü kullanarak OpenAI API sunucusuna mahallî olarak bağlanması.

Tabii WinGPT’nin kimi değerli kısıtlamalara sahip olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Örneğin, hudutlu bellek dayanağı nedeniyle WinGPT, konuşma bağlamını dikkate almayan kısa cevaplar veriyor. Son olarak WinGPT’yi buradan indirebileceğinizi belirtelim.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Windows 3.1 İçin ChatGPT İstemcisi Geliştirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!