WhatsApp’ın iOS sürümünde tasarım değişikliğine gidiliyor

featured
Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, kendini geliştirmek maksadıyla yeni özelliklerini beta sürümünde test etmekte. Yakın bir vakitte ortaya çıkan yeni bir rapora göreyse WhatsApp, betada iOS sürümü için yeni bir görünüm test ediyor.

iOS için WhatsApp’ta kimi aksiyon sayfaları yine tasarlanacak

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın, uygulamanın çeşitli kısımları için yuvarlatılmış köşeler ve kenarlarda küçük kenar boşluklar, sekme çubuğu ve gezinme çubuğu için yarı saydam bir efekt ve birtakım süreç menülerini bağlam menülerine dönüştürülen yeni bir tarz denediği ortaya çıkmıştı. 

Bunlarla yetinmeyen WhatsApp’ın, üstteki ekran imajından de görebileceğiniz gibi eylem sayfalarını yeniden tasarlandıkları için uygulamanın evvelki sürümlerindekilerle karşılaştırıldığında kıymetli ölçüde farklı görünüyor. Daha evvel WhatsApp, muhakkak olaylar için kullanıcı etkileşimini istemek üzere Apple’ın API’leri tarafından sağlanan hareket sayfalarını kullanıyordu. Uygulamanın en son güncellemesini yükledikten sonra ise birtakım beta test kullanıcıları, kullanıcı tecrübesini geliştirmeyi amaçlayan bu yeni aksiyon sayfalarını deneyebilecek. 

Henüz test etabında olan yeni arayüzün, iletileri silerken sunulan hareket sayfalarıyla sonlu olmadığını hatırlatmakta yarar var. Zira WhatsApp, bir görüşmeyi sessize alırken, silerken, temizlerken yahut dışa aktarırken de yeni süreç sayfalarını sunacak. Ayrıca, medyayı fotoğraflar uygulamasına kaydetme özelliği ortasında geçiş yaparken yahut sohbet kısayollarını görüntülerken tekrar tasarlanmış bir aksiyon sayfası bulunacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
WhatsApp’ın iOS sürümünde tasarım değişikliğine gidiliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!