TUSAŞ ile GE Aerospace ortasında F110 motoru muahedesi imzalandı

featured
Dünyanın önde gelen savunma gücü üreticilerinden biri olan TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), uzun yıllara dayanan tecrübesini General Electric Aerospace ile ortak olarak Türk savunma endüstrisini desteklemek için kullanıyor. TEI ve GE Aerospace uzun yıllardır başarılı bir iş birliği yürütüyor ve artık F110 motorunun global olarak hizmet içi dayanağının desteklenmesinde kritik bir rol oynamaya hazırlanıyor.

Bu motor özelindeki iş birliği temelinde hayli değerli. F-16 ve F-15’lerin yanı sıra bu motor halihazır MMU KAAN’da da kullanılıyor. TUSAŞ KAAN’ın birinci 20 adetlik üretiminde de tekrar F110 motorlarının kullanılması planlanılıyor.

TEI ve GE Aerospace ortasında değerli anlaşma

Anlaşma kapsamında TEI, lisans kapsamına giren bir dizi ülke için F110 Motor MRO hizmetleri sağlayabilecek. Artık OEM’in (GE) tedarikçi ağında bölgesel F110 Deposu olarak tanınan TEI, Motor Yapısal Bütünlük Programı ve Hizmet Ömrü Uzatma Programı ile ilgili misyonları yerine getiriyor olacak.

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. Genel Müdürü Dr. Mahmut Faruk Akşit, “F110 MRO tedarikçi ağında ‘Bölgesel Depo’ olarak yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz ve F110 operatörlerinin hizmet muhtaçlıklarını karşılamak için uzun vadeli ortağımız GE ile birlikte çalışmaya hevesliyiz. Artan talepler nedeniyle kapasite muhtaçlıklarını göz önünde bulundurarak, F110 motorları için vaktinde teslimat, en yüksek kalite standartları, düşük geri dönüş müddetleri ve rekabetçi fiyat düzeyleri ile sınıfının en düzgünü hizmetimizi sunmaya kararlıyız.” dedi.

 

GE Aerospace Askeri Sistemler Savaş ve Eğitim Motorları Lider Yardımcısı ve Genel Müdürü Shawn Warren, “F110 müşterilerimiz için global çapta MRO hizmeti sağlayıcısı olarak güçlü bir prestije sahip olan TEI ile uzun müddettir devam eden bağımızı sürdürmekten gurur duyuyoruz. Bu muahede, memleketler arası F110 operatörlerimizin bölgede gelişmiş takviye ve hizmetlere sahip olmasını sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

TEI, F110 motorları için en büyük modül üreticilerinden biri olmasının yanı sıra GE’nin Black Hawk, Seahawk, Harika Cobra ve Apache helikopterlerinde kullanılan T700 için yalnızca Türkiye’de değil birçok ülkede lisanslı MRO tesisi pozisyonunda. F16 ve F15 savaş uçaklarında kullanılan GE’nin F110 motoru ile Barbaros, Gabya ve İSTİF sınıfı fırkateynler (MİLGEM-I), Ada sınıfı (MİLGEM) korvetler ve DİMDEG filosu akaryakıt ikmal gemisinde kullanılan GE’nin LM2500 gaz türbinleri de yeniden bunlara dahil durumda.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TUSAŞ ile GE Aerospace ortasında F110 motoru muahedesi imzalandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!