Troy Carter Lady Gaga’dan Teknolojiye Odaklandı

Troy Carter Kimdir?
Troy Carter Kimdir?

Troy Carter, müzik endüstrisinde Lady Gaga’nın menajeri olarak tanınan, teknoloji dünyasında da etkili bir isim haline geldi. Carter, Spotify, Dropbox, Uber, Lyft, Warby Parker gibi pek çok başarılı girişime yatırım yaptı ve kendi risk sermayesi şirketi Cross Culture Ventures’ı kurdu. Carter, müzik ve teknoloji arasındaki kesişimde yer alarak sanatçılara ve girişimcilere yeni fırsatlar sunuyor.

Troy Carter Kimdir?

Troy Carter, 1972 yılında Philadelphia’da doğdu. Rap müziğe ilgi duyan Carter, 22 yaşında Will Smith’in stüdyosunun önünde bekleyerek ona demo kaydını dinletti. Smith, onu iş ortağı James Lassiter’in asistanı olarak işe aldı. Daha sonra Sean Combs’un Bad Boy Records şirketinde çalışmaya başladı. Bu dönemde hip hop müziğin karanlık günlerine tanık oldu ve Tupac ve Notorious BIG gibi sanatçıların ölümüne şahit oldu.

Carter, 2006 yılında iflasın eşiğindeyken henüz tanınmayan bir sanatçı olan Lady Gaga ile tanıştı. Lady Gaga’nın sanatsal vizyonunu korumak için çalıştı ve onun dünyaca ünlü bir pop yıldızı olmasını sağladı. 2013 yılında ise Lady Gaga ile yollarını ayırdı.

Carter’ın müzik-teknoloji yatırımları

Troy Carter’ın Teknoloji Yatırımları

Troy Carter, Lady Gaga ile çalışırken müzik endüstrisinin teknoloji tarafından nasıl dönüştüğünü gördü. Sanatçıların hayranlarıyla doğrudan iletişim kurabilmeleri için sosyal medya ve yeni teknolojileri kullandı. Ayrıca Spotify gibi müzik akış hizmetlerinin tüketiciler için daha uygun olduğunu fark etti.

Carter, 2010 yılında Silikon Vadisi’nde barbekü partisine katıldığında teknoloji dünyasına daha fazla ilgi duyuyordu. Birçok girişimcinin dünyayı değiştirecek fikirlerini dinledi ve bu alanda yer almak istediğini anladı.

Spotify’ın yaratıcı hizmetler başkanlığına getirilen Troy Carter, Uber, Lyft, Warby Parker, Dropbox gibi pek çok başarılı girişime yatırım yaptı.

Beş yıl içinde 80’den fazla teknoloji girişimine destek verdi.  Kendi risk sermayesi şirketi Cross Culture Ventures’ı kurdu.

Troy Carter’ın Teknolojiye Bakış Açısı;

Troy Carter, teknolojinin müzik endüstrisini sürekli olarak değiştirdiğini ve herkesin bu değişime ayak uydurması gerektiğini söylüyor.

Müzik endüstrisi tüketicilerle ilişki kurmada çok kötü bir iş çıkardı. Spotify gibi hizmetler ise tüketicilere odaklandı çünkü yılda yüzlerce dolar harcamak zorunda kalmadılar.

Carter, yeni teknolojilerin ortaya çıkmasını heyecan verici buluyor ve bunları yakından takip ediyor.

Koltuğumun kenarında oturuyorum. Köşeyi dönmeye çalışarak ne olup bittiğini görmeye çalışıyorum. Endüstri her şeyden haberdar olmalı, endişeli ve meraklı olmalı.

Carter, müzik ve teknoloji arasındaki kesişimde yer alarak sanatçılara ve girişimcilere yeni fırsatlar sunmaktadır. Onun vizyonu, müziği daha erişilebilir, daha kaliteli ve daha eğlenceli hale getirmek.

Lady Gaga’nın eski menajeri Troy Carter, müzik endüstrisindeki başarısının ardından teknoloji dünyasında etkili isim haline geldi. Carter, Spotify, Dropbox, Uber, Lyft, Warby Parker gibi başarılı yatırım yaptı.

Troy Carter, risk sermayesi şirketi Cross Culture Ventures’ı kurdu. Carter, müzik ve teknoloji arasındaki kesişimde yer alarak sanatçılara ve girişimcilere yeni fırsatlar sundu.

Troy Carter ile ilgili detaylı videoya buradan ulaşabilirsiniz.

 

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Troy Carter Lady Gaga’dan Teknolojiye Odaklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!