TEKNOFEST projeleri teşebbüse dönüşüyor

featured

İstanbul’da nisan ayında 2 milyon 547 bin ziyaretçisi ile rekorlara imza atarak bilim, teknoloji ve uzayla dolu unutulmaz izler bırakan TEKNOFEST, 2023 yılının ikinci ve üçüncü durağında yesyeni bir yarış modeliyle 30 Ağustos – 3 Eylül 2023 tarihleri ortasında Başşehir Ankara’da, 27 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihlerinde ise Ege’nin incisi İzmir’de gerçekleşecek. Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayarak bir ortaya getiren TEKNOFEST’te, Teşebbüs Müsabakası modeli ile 10 farklı temada müsabaka sonrası teşebbüse dönüştürülmek istenen projelerin gelişimine tanıklık edilecek.

TEKNOFEST Teşebbüs müsabakasına; 2018 ile 2023 yılları ortasında TEKNOFEST bünyesinde düzenlenen yarışlara başvurmuş lise, üniversite ve üzeri düzeydeki ekipler katılabilecek. Teşebbüs temaları; Eğitim Teknolojileri, Sıhhat ve Uygun Hayat Teknolojileri, Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, Haberleşme ve İrtibat Teknolojileri, Turizm Teknolojileri, Etraf, Güç ve İklim Teknolojileri, Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri, Afet İdare Teknolojileri ve Manisiz Hayat Teknolojilerinden oluşuyor.

TEKNOFEST Yarışmacılarının katılabildiği yarışta tüm temalar Ön Kuluçka ve Hızlandırma kategorilerinden oluşuyor. Ön Kuluçka kategorisinde teşebbüs fikri olan yahut eserini geliştirmekte olan kadrolar bu kategoride pahalandırılacak. Bu evrede teşebbüsün kurulmuş olması yahut şirketleşmiş olması kaidesi aranmayacak. Hızlandırma kademesinde ise projesini test edilebilir bir esere dönüştürmüş olan ve bu projeleri ile ilgili şirket kurmuş olan kadrolar sunumları ile pahalandırılacak.

TEKNOFEST yarışmacılarının teşebbüs ekosistemine dahil olmaları, teknoloji yarışlarında geliştirilen projelerin ticarileştirilerek topluma kazandırılması ve de teşebbüse dönüşen projeler ile Ulusal Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlanmasının amaçlandığı yarışta iştirakçilere toplamda 7 milyon TL’nin üzerinde ödül verilecek.

Başvurular 10 Temmuz prestiji ile sona erecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TEKNOFEST projeleri teşebbüse dönüşüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!