Tap&Sign, sıhhat kesiminin dijital dönüşümüne aracılık ediyor

featured
DDTech İnovasyon Kümesi bünyesinde 2018 yılından bu yana 120’den fazla kurumsal müşterisinin, 100 milyonu aşkın imza atmasını sağlayan Tap&Sign, sıhhat kesimindeki dijital dönüşüme de öncülük ediyor.

Tap&Sign Genel Müdürü Enis Yazırlıoğlu, sundukları dijital imza altyapısının 20’den fazla hastanede ve yüzlerce ambulansta kullanıldığını söyledi. Hastanede kullanılan tüm formların dijital imza olarak atılabilmesine imkan tanıyor.

Yazırlıoğlu, ”Hastanelerde üç tip form var. Birinci tip formu hem hasta hem sıhhat çalışanı imzalıyor. Başkasında yalnızca hasta imzalıyor. Son form tipinde ise yalnızca sıhhat işçisi imza atıyor. Biz tüm bu form/onam tiplerinde kullanıcıların en uygun imza yolu ile formu imzalamasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Dijital imzalar, tabletler üzerinden ve Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Dairesi’nin kriminal inceleme yapabileceği halde elde ediliyor. Böylece kağıttan tasarruf yapılarak etraf korunuyor. Bu sistemin Ferdî Bilgilerin Korunması Kanunu (KVKK) üzere teknik bahislere uyumlu olduğu belirtiliyor. 

HBYS ile entegre çalışıyor

Hastanelerdeki dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında ’Hastane Bilgi İdare Sistemleri’ (HBYS) şirketleriyle çalıştığını kaydeden Enis Yazırlıoğlu, ”İş iştiraklerimiz kapsamında hastanelerin yazılım altyapılarına entegre oluyoruz. Bu alanda çalışan kıymetli şirketlerle mutabakatlarımız mevcut” tabirlerini kullandı. Yazırlıoğlu, önümüzdeki devirde sıhhat kesiminin dijitalleşme sürecine yeni eser ve hizmetlerle dayanak vermeye devam edeceklerini kelamlarına ekledi.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tap&Sign, sıhhat kesiminin dijital dönüşümüne aracılık ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!