Son dakika! Meteoroloji’den 13 ile yeni ihtar: Sağanak bekleniyor

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, ülke genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, (Sinop hariç) Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç bölümleri, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç ve yüksek bölümleri, Sakarya ve Osmaniye etrafları ile Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

13 İLE SARI KODLU UYARI

Meteoroloji tarafından sarı kodlu sağanak yağış uyarısı verilen vilayetler şöyle; Ankara, Eskişehir, Kırşehir, Konya, Sakarya, Yozgat, Düzce, Çankırı, Kayseri, Kocaeli, Nevşehir, Sivas, Kırıkkale.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, (Sinop hariç) Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesitleri, Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç ve yüksek kısımları, Sakarya ve Osmaniye etrafları ile Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, kuvvetli rüzgâr ve kısa müddetli fırtına ile ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Kıyı Ege’nin güneyinde kuzeybatı; Doğu Akdeniz’in doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında güneybatı ve batı istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği varsayım edildiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra Sakarya etraflarında mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDİRNE °C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlenden sonra ve akşam saatlerinde mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege’nin aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

MANİSA °C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, Osmaniye etrafları ile Hatay’ın kıyı, Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Doğu Akdeniz’in doğusunda güneybatı ve batı taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği iddia ediliyor.

ADANA °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, kıyı bölümlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

K.MARAŞ °C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, Konya, Karaman ve Niğde dışında kalan yerlerde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, bu sabah saatlerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, bu sabah saatlerinde doğu ilçelerinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

YOZGAT °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, (Sinop hariç) bölge genelinde mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra mahallî kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, öğle ve gece saatlerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, Orta Karadeniz’in iç kısımları ile Giresun, Trabzon ve Rize’nin iç ve yüksek kısımlarında lokal kuvvetli olması bekleniyor.

RİZE °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra, iç bölümleri yer yer kuvvetli olmak üzere, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra aralıklı ve mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TOKAT °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, öğlenden sonra ve akşam saatlerinde lokal kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra, iç kısımları yer yer kuvvetli olmak üzere, mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra kuzey kesitlerinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

ERZURUM °C, 27°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğlenden sonra ve akşam saatlerinde mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

IĞDIR °C, 31°C
Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, 22°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğlenden sonra ve akşam saatlerinde mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 33°C
Az bulutlu

GAZİANTEP °C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 32°C
Az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 34°C
Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, akşam saatlerinde doğusu 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m; Görüş: Âlâ, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan, akşam kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: Güzel, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzeyli istikametlerden 3 ila 5 öğlen saatlerinde güneyi 6; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, öğlen saatlerinde 4 ila 6, akşam 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, güneyi 2,5 m yer yer 3,0 m; Görüş: Güzel.

AKDENİZ
Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, batısı kuzeybatıdan 4 ila 6; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Görüş: Düzgün, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Modüllü ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: Düzgün.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Son dakika! Meteoroloji’den 13 ile yeni ihtar: Sağanak bekleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!