Sinan Vardar: ”Beşiktaş halkın takımıdır”

featured
Beşiktaş’ta 2023-24 dönemi kombine fiyatları açıklandı. 

Fiyatların çok yüksek olması taraftarlar tarafından güzel karşılanmadı.

Fotomaç müellifi Sinan Vardar, artan kombine fiyatlarını eleştirdi.

İşte Sinan Vardar’ın o yazısı; 

”Beşiktaş’ta kombine fiyatları geçtiğimiz hafta açıklandı. Sayılar çok yüksek geldi. O denli bu türlü değil, taraftarlar isyan etti. Hele hele kombinelerin Avrupa kupası maçlarında geçmeyecek olması Beşiktaş’a gönül verenleri hayal kırıklığına uğrattı. Birçok kombine sahibi dostum beni arayarak şikayetlerini lisana getirdiler.

Bu hususa dar pencereden bakılmaması görüşündeyim. Kulüplerimizin gelirlerine baktığımızda en büyük gelir kaynakları naklen yayın gelirleri… Mesela Beşiktaş bu dönem sonunda naklen yayın gelir havuzundan 157 milyon 573 bin TL. almaya hak kazandı. Bir öbür deyişle Beşiktaş’ın bu sezonki naklen yayın geliri yalnızca 6.5 milyon dolar olacak. Artık eğri oturup, yanlışsız düşünelim… Yalnızca Aboubakar’ın yıllık gelirinin 3 milyon 100 bin euro olduğunu düşünürsek kulüplerimiz ya bozuk nizamda borçlarını artıra artıra, tahminen de iflas etmeyi düşünecekler ya da ayağını yorgana nazaran uzatacaklar. Dünyayı kasıp kavuran ekonomik darboğaz ülke futbol ekiplerimizi da vuruyor. O yüzden bilhassa üç büyükler gelir kalemini artırıcı tüm kuralları zorluyor. Gelecek dönemin formalarının 2 bin TL’ye yaklaştığı da göz önüne alırsak, taraftarlığın artık güzelce zorlaştığını söyleyebilirim.

‘KULÜPLERİMİZİN EN BÜYÜK EKONOMİK KIYMETİ YETİŞTİRİP SATMALARIDIR’

Burada lider ve yöneticilerin de büyük yanlışlarını da göz gerisi etmeyelim. Kulüplerimizin en büyük ekonomik kıymeti yetiştirip oyuncu satmalarıdır. Futbolumuzu yönetenler lütfen artık gerçekleri görün! Üretmeden, satmadan kulüplerin ayakta durması imkansız! Üvey evlat muamelesi yaptığınız özkaynak sistemine sahip çıkın!

‘BEŞİKTAŞ HALKIN TAKIMIDIR’

Futbolumuz yöneticilerin günü kurtaran açıklamaları yüzünden kan kaybediyor. Yapay gündemler ve yöneticiler ortasında çıkan hengameler tribünleri de fanatizme itiyor. Ve maalesef bu yüzden artık sponsorlar kulüplerimizden uzak duruyor. Doğal ki bu saydığım gerçekler; Beşiktaş’ın kombine fiyatlarının Liverpool ve Barcelona’dan yüksek olmasını açıklayamaz. Sayın Çebi’ye sesleniyorum. Sayın Lider, lütfen kombine fiyatlarını tekrar gözden geçirin. Beşiktaş halkın kadrosudur. Bu güçlü bağı koparmayalım. Beşiktaş topluluğu olarak daima bir arada el ele verelim ve kulübümüzün gelirlerini akılcı projelerle yükseğe çekelim. Bunun için topluluğun arbedelerden uzak durması ve birlik olması gerekir.”

 https://www.sporx.com/sinan-vardar-besiktas-halkin-takimidir-SXHBQ1024098SXQ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sinan Vardar: ”Beşiktaş halkın takımıdır”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!