Sıhhat Bilimleri Üniversitesi dünyada birinci 100’e çok yakın

featured

CWTS Leiden Ranking 2023 Sıralaması, dünya çapında 1400 üniversiteyi kapsıyor. Bu üniversiteler, 2018-2021 devri Web of Science tarafından indesklenen yayın sayılarına nazaran seçildi. CWTS Leiden Ranking, üniversitelerin yayın sayılarını belirlemek hedefiyle gelişmiş bir data toplama yolu kullanıyor.

CWTS Leiden Ranking üniversiteleri bilimsel tesir, iş birliği, yayınlara açık erişim ve cinsiyet üzerinden istatistikler sağlayan detaylı bibliyometrik göstergeler kümesi üzerinden pahalandırıyor.

PROF. DR. ERDÖL: ONUR VE GURUR DUYUYORUM

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl hususla alakalı yaptığı açıklamada, “2015 yılında kurulan ve 2016 yılında eğitime başlayan Sıhhat Bilimleri Üniversitesi’nin Rektörü olarak büyük bir gurur içindeyim. Yaptığım her konuşmada bizim rakiplerimiz ülkemizdeki üniversiteler değil, dünyanın önde gelen üniversiteleridir dedim. Kısa vadede dünyanın birinci 500 uzun vadede de birinci 100 üniversitesi ortasına girmemiz gerektiğine dikkat çektim ve tüm çalışma arkadaşlarımdan bu doğrultuda aksiyon almalarını rica ettim. Artık de CWTS Leiden Ranking 2023 Sıralamasında dünyanın saygın üniversiteleri ortasına Biyomedikal ve Sıhhat alanında 141., Tüm Bilim Kolları alanında da 449. sıradan girmenin memnunluğunu yaşıyorum.

Prof. Dr. Cevdet Erdöl

Üretken akademik anlayışın geçmişten geleceğe iliklenen köprüsü Sıhhat Bilimleri Üniversitesi taze bir soluk olarak eğitim hayatına yeni başlamış olmasına karşın dünya çapında esaslı üniversitelerle yarışır hale gelmiştir ve bilhassa Biyomedikal ve Sıhhat alanında bir sonraki yıl birinci 100’de yer almamız hayal değildir. Bu muvaffakiyet geçmişiyle geleceğe yürüyen büyük bir birikimin eseridir. Bu muvaffakiyet aile ruhu İle birbirine kenetlenmiş asil ve azimli takımımızın başarısıdır. Bu bir başlangıç ve biz amaçlarımıza çok yakınız hamdolsun. Tüm takımlarıyla ilim ve bilim yolunda hadimiyete adanmış üniversitemizin elde ettiği başarılardan onur ve gurur duymaktayım. Emeği geçen akademik ve idari mesai arkadaşlarım başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Daimiyet ve kaimiyet ile çalışmalarımız ve başarılarımız devam edecektir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sıhhat Bilimleri Üniversitesi dünyada birinci 100’e çok yakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!