Samsung’un Akıllı Saatlerinde Yapay Zeka Tabanlı Sağlık ve Fitness Özellikleri

Samsung, akıllı saatleri daha cazip hale getirmek için sağlık hizmetlerine odaklanması gerektiğini düşünüyor. Bu konuda birçok uygulaması bulunan şirket, şimdi sağlık hizmeti uygulamalarını yapay zeka ile donatıyor ve akıllı saatleri daha da zenginleştiriyor.

Samsung, Galaxy Watch’a yeni yapay zeka tabanlı sağlık ve fitness özellikleri eklemeyi planlıyor. Bu yeni uygulamalar, kişiselleştirilmiş sağlık puanları, ipuçları, uyku göstergeleri ve önerilen egzersiz rutinleri gibi birçok özelliği içerecek. Uyku takip uygulamaları da yapay zeka ile geliştirilerek sağlıklı uyku için kişiselleştirilmiş tavsiyeler sunacak.

Yeni Uygulamaların Özellikleri

  • Uyku: Yeni uyku algoritmaları uyku hareketini, gecikmeyi, kalp atış hızını ve solunum hızını analiz edebiliyor. Horlama saatleri, kandaki oksijen seviyesi ve uyku döngüsü gibi mevcut izleme özelliklerine de katkıda bulunacak.
  • Koşu – Antrenman: Galaxy Watch, koşucular için kalp ritmini ölçerek aerobik eşik (AT) ve anaerobik eşik (AnT) bölgelerini takip ederek optimum antrenman aralıklarında kalmanıza yardımcı olacak. Ayrıca, bisiklet sürenlerin de ölçmek istediği değerleri içerecek yeni özellikler sunacak.
  • Antrenman Rutini Özelliği: Kişiselleştirilmiş bir rejim için farklı egzersiz türlerini bir araya getirme olanağı sunacak. Yarış özelliği ise önceden belirlenmiş bir rotada koşarken, önceki zamanlarınızı geçip geçmediğinizi kontrol etmenizi sağlayacak.

Samsung, Galaxy Watch’un yeni yapay zeka tabanlı sağlık özelliklerini alan tek cihaz olmayabileceğini belirtti. Şirket, bu yeni özelliklerin sadece başlangıç olduğunu ve yakın gelecekte daha fazla entegrasyonun olacağını ifade etti.

Akıllı yüzük: Samsung, Temmuz ayında tanıtılması planlanan akıllı yüzük ürünü Galaxy Ring’in de sağlık uygulamaları için tasarlanmış olacağı ve yapay zeka ile koordine olacağı tahmin ediliyor. Yeni Galaxy Watch özellikleri One UI 6 Watch güncellemesiyle bu yılın sonlarında gelecek. “Sınırlı sayıda” Watch sahibinin Haziran ayından itibaren beta programında bu özellikleri deneyebileceği belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Samsung’un Akıllı Saatlerinde Yapay Zeka Tabanlı Sağlık ve Fitness Özellikleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!