Red Sınır OpenShift AI, Hibrit Bulutta Gelişen Yapay Zeka Kullanımını Hızlandırıyor

featured

Red Sınır, Red Sınır OpenShift AI için yeni özellikleri duyurdu. Red Sınır OpenShift ve Red Çizgi OpenShift Veri Science’ın ispatlanmış imkanları üzerinde kurulan ve genişletilen Red Sınır OpenShift AI, yapay zekada inovasyon yapmak için uzman iş ortağı ekosistemini data bilimciler ve geliştiricilerle buluştururken BT operasyon önderleri için de açık kaynak temelli ölçeklenebilir ve dengeli bir temel sağlıyor. Red Çizgi OpenShift AI, IBM’in akıllı uygulamaları ve hizmetleri şirketin her ünitesinin kullanabileceği formda ölçeklendirmek için tasarlanmış yapay zeka platformu olan IBM watsonx.ai’ın gelişen AI hizmetlerinin temelini oluşturuyor ve yeni jenerasyon temel modellerini besliyor.

GPT-4 ve LLaMA üzere Büyük Lisan Modelleri’nin (Large Language Models, LLM) popülerleşmesiyle her alandaki ve daldaki araştırmacılar ve uygulama geliştiricileri, bu ve öteki temel modellerden faydalanmanın yollarını arıyor. Müşteriler de alana has bilgilerle ince ayar yaparak ticari yahut açık kaynak modellerini kendi özel kullanım durumlarına daha uygun hale getirebiliyor. Yapay zeka modellerinin birinci eğitimi için altyapının ağır bir halde kullanılması gerekiyor ve hizmet sunmadan evvel bile ince ayarları ve model idaresini göz önünde bulundurarak seçilen özel platformlara ve araçlara gereksinim duyuluyor. Bu talepleri karşılayabilecek bir platforma sahip olmayan şirketlerin yapay zeka ve öğrenen makineler teknolojilerini kullanma alanı ekseriyetle sonlu oluyor.

OpenShift AI bu zahmetleri yapay zekanın potansiyelini açığa çıkartmak için eğitim, hizmete alma ve sonuç çıkartma basamaklarında tutarlılık sağlayan bir altyapı sunarak gideriyor.

Red Çizgi OpenShift AI, üretim AI/ML modellerinin geliştirilmesi için standartlaştırılmış bir temel sağlayarak ve ortaya çıkan uygulamaları çalıştırarak bu manilerin büyük çoğunluğunun ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. OpenShift AI, Red Çizgi OpenShift’in tutarlılığını, kullanım kolaylığını ve buluttan hududa pek çok alanda hizmete alma seçeneğini sunuyor. OpenShift AI mevcut modellerin ince ayarlarını yapmak için kullanılabilmesi sayesinde başlangıç evresindeki model eğitim maliyetlerini azaltıyor, paha oluşturma evresine daha kısa müddette ulaşılmasını sağlıyor ve yapay zekanın uzman bilgi bilimcilerden farklı gruplardaki şahıslar tarafından da kullanılabilmesinin önünü açıyor.

Red Çizgi OpenShift AI Anaconda, IBM Watson Studio, Intel OpenVINO ve AI Analytics Toolkit, NVIDIA AI Enterprise ve Starburst üzere opsiyonel teknoloji iş ortaklarının hizmetlerini de sunuyor. Birebir vakitte OpenShift ekosisteminin bir kesimi olarak 30 ek AI/ML sertifikalı iş ortağına erişim imkanı da sağlıyor.

Korumalı ve kontaksız ortamlar üzere muhakkak regülasyon ve uyumluluk gereksinimleri bulunan kullanıcılar OpenShift AI kullanarak kendi yapıları içinde bilgi hazırlayabiliyor, modelleri geliştirebiliyor, eğitebiliyor ve hizmete alabiliyor. Kullanıcılar tıpkı dengeli araçları ve arayüzleri kullanarak modelleri genel bulutta geliştirebiliyor ve kendi yapıları içinde yahut hudut bilişim alanında hizmete alabiliyor. Böylelikle BT operasyonları, data bilimi ve uygulama geliştiricileri ortasında iş birliği sağlayan eşsiz ve hibrit MLOps ortamı sunuyor.

OpenShift AI’ın ispatlı temeli, OpenShift’in dahili yapı içinde yahut bulut hizmeti üzerinden çalıştırılabilen lokal GPU hızlandırma özellikleriyle kullanıcıların temel modellerini eğitmek daha emniyetli bir biçimde tarayabilmelerini sağlıyor.

Red Çizgi OpenShift AI’a yakın vakitte yapılan iyileştirmeler ortasında aşağıdakiler yer alıyor:

  • Veri bilimcilerinin ve akıllı uygulama geliştiricilerinin öğrenen makine projelerini daha süratli geliştirmelerine ve uygulama dağıtımı ve güncellemelerinde otomasyon oluşturmalarına yardımcı olan AI/ML deney takibi ve otomatik ML iş akışları için dağıtım süreç sınırları.
  • AI/ML test takibi ve otomatik öğrenen makine iş akışları için hizmete alma akışları, data bilimcilerin ve akıllı uygulama geliştiricilerin öğrenen makine projelerini daha süratli tekrarlamalarına ve uygulama devreye alma ve güncelleme süreçlerini otomatikleştirmelerine yardımcı oluyor.
  • Sonuç çıkartma evresi için GPU takviyesini düzgünleştiren model sunumu artık sonuç çıkartma performansını ve temel modellerin dağıtımını geliştiren özel model sunan programları içeriyor.
  • Model izleme, şirketlerin performans ve operasyonel metrikleri merkezi bir ekrandan yönetmesini sağlıyor.

Red Çizgi OpenShift AI, BT kuruluşlarına ve geliştirici takımlarına alana özel yapay zeka ulaştırmak için IBM’in Watson Code Assistant üzere en yeni AI geliştirmeleri için temel sağlıyor.

Ansible Lightspeed, IBM Watson Code Assistant’ın gücünü Ansible’a getirerek marifet seviyesi fark etmeksizin kullanıcıların tamamını yapay zeka tarafından oluşturulan tekliflerle Ansible Rehberi yazmaları için güçlendiriyor. Ansible Lightspeed, Ansible kullanıcıları için bir verimlilik artışı sağlayarak, otomasyondaki yeterlilik düzeylerine bakılmaksızın, İngilizce komutları kullanarak bir Ansible Rehberi oluşturmalarına imkan tanıyor.

Farklı bölümlerde faaliyet gösteren ve ortalarında aşağıdakilerin bulunduğu pek çok şirket, AI/ML inovasyonuna güç vermek için Red Sınır OpenShift AI’ı kullanıyor:

  • Dünya çapındaki finansal kuruluşlara içinde yapay zekanın da yer aldığı Alman BT hizmet sağlayıcısı olan Atruvia, şirketinin tamamını kapsayan bilgi bilimi platformunun temelini Red Çizgi OpenShift AI olarak belirledi.
  • İsrail’in en büyük sıhhat hizmeti kuruluşu Clalit Health Deva Services, Red Çizgi OpenShift AI’ı klinik araştırma yapay zeka modeli oluşturmak için temel olarak seçti.
  • Küresel danışmanlık ve yönetilen hizmet sağlayıcısı Guidehouse, Red Çizgi OpenShift AI’ı ABD gazilerinin intihar oranlarını azaltmaya yardımcı olacak kapsamlı bir platformun kesimi haline getirdi.
  • Kolombiya merkezli üreme sıhhati odaklı kar maksadı gütmeyen bir kuruluş olan Tirando X Colombia ergenlik çağında hamileliği önlemeye yardımcı olacak uygulamasını oluşturmak için AI/ML iş akışını optimize etmek maksadıyla Red Sınır OpenShift AI’ı hizmete aldı.
  • Finansal hizmet kuruluşlarına tahliller sunan global sağlayıcı Veripark, bulut ve şirket içi platformlarda çalıştırmak için global AI/ML tahlilini Red Sınır OpenShift Veri Science’ı kullanarak oluşturdu.

Red Sınır CTO ve Global Mühendislik Kıdemli Lider Yardımcısı Chris Wright, bahisle ilgili şunları söylüyor: “Temel modeller, yapay zekanın yararlarından yararlanma kelam konusu olduğunda şirketlere gerçek ve somut yararlar sağlıyor lakin tekrar de bir şirketin özel gereksinimlerini karşılaması için eğitime ve ince ayarlara yatırım yapılması gerekiyor. Kurumsal yapay zeka vizyonumuz kapsamında üretimde temel modelleri eğitmek, çalıştırmak, ince ayar yapmak ve faal olarak kullanmak için esnek ve ölçeklenebilir bir temel sağlayan Red Çizgi OpenShift AI ile bu mevcut gerçekliği göz önünde bulunduruyoruz. OpenShift AI, hala BT şirketlerinin güvendiği ve anladığı OpenShift olmaya devam ediyor. Bu sayede AI/ML operasyonlarını yalnızca bugünün gereksinimlerini karşılamak yerine yarının muhtaçlıklarını karşılayacak biçimde genişletebilmesini sağlıyor.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Red Sınır OpenShift AI, Hibrit Bulutta Gelişen Yapay Zeka Kullanımını Hızlandırıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!