Nvidia, LATTE3D yapay zekasıyla 3D modeller oluşturuyor: Oyunlarda kullanılabilir

featured
Nvidia, yapay zeka donanımlarıyla sanayiyi çalkalarken birebir vakitte yazılımlarla da geliştiricileri desteklemeye çalışıyor. Teknoloji devi bu bağlamda kısa mühlet evvel LATTE3D olarak isimlendirilen “sanal 3D yazıcı” olarak nitelendirilebilecek yapay zeka modelini duyurdu. LATTE3D ile metin komutlarını kullanarak yalnızca saniyeler içerisinde 3D modeller ve nesneler oluşturulabiliyor.

Nvidia, LATTE3D ile oyunlar için model oluşturacak

Nvidia, LATTE3D ile istenen modeli birkaç saniyede üretebiliyor. Bu modeller oyunlarda kullanılabileceği üzere çeşitli dallarda de girdi olarak kullanılabilir. Nvidia’da Yapay Zeka Araştırma Lider Yardımcısı olan Sanja Fidler, modelin bir sene önceye kıyasla büyük bir gelişimi de temsil ettiğini belirtiyor: “Bir yıl önce, yapay zeka modellerinin bu kalitede 3D görseller üretmesi bir saat sürüyordu ve şu anda ise 10 ila 12 saniye civarında. Artık çok daha süratli sonuçlar üretebiliyoruz ve böylelikle gerçek zamanlıya yakın metinden 3D’ye model üretimini tüm bölümlerdeki içerik oluşturucuların erişimine sunuyoruz.

Firma ayrıyeten RTX A6000 üzere tek bir GPU üzerinde çalışarak LATTE3D’nin 3D model üretimi yapabildiğini belirtiyor. Yapay zeka imaj oluşturucu modellerde olduğu üzere LATTE3D de içerik oluşturuculara seçenek sunmak için birkaç 3B model oluşturuyor. Tekrar tıpkı biçimde modelleri oluşturmak için yalnızca metin istemi kullanmak kâfi oluyor; “kremalı tarçınlı baharatlı latte” üzere.

3D çıktılar ayrıyeten RTX Remix’e güç veren NVIDIA Omniverse’e aktarılabiliyor. Bu da aslında eskimiş oyunları yeniye taşımak için ek bir havuz oluşturulabileceği manasına geliyor. Nvidia ek olarak geliştiricilerin yapay zekayı istenen data çeşitleri üzerinde eğitmek için birebir model mimarisini kullanabileceklerini söylüyor. Bu epey değerli zira, örneğin Blizzard, yapay zeka modelini Warcraft ile ilgili her şey üzerinde eğitebilir ve art plan objeleri ve sahne dekorasyonları oluşturmak için potansiyel olarak LATTE3D’yi kullanabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nvidia, LATTE3D yapay zekasıyla 3D modeller oluşturuyor: Oyunlarda kullanılabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!