Nvidia GeForce RTX 4090 Ti dev yapısıyla ortaya çıktı

featured
Grafik teknolojileri geliştikçe ve gücü arttıkça bilgisayar dünyasında da kimi şeyler kökten değişmeye başladı. Artık 600W azamî düzeyler ve 4 slotlu dizaynlar için kasa yapıları da ahenk sağlamaya çalışıyor. Hatta dikey ekran kartları bile gündeme geldi.

Dev üzere Nvidia GeForce RTX 4090 Ti

Özellikle yapay zekâ tarafında coşan Nvidia, oyuncu tarafını da boş bırakmıyor. Şimdi rastgele bir ses çıkmasa da GeForce RTX 4090 Ti ya da Titan Ada ekran kartı bir müddettir birtakım kaynakların eline geçmiş durumda.

GeForce RTX 4090 Ti ya da Titan Ada ile ilgili daha evvel de farklı sızıntılar gündeme gelmişti. Ekran kartında 900W soğutma ve dikey kullanım üzere kimi değişik bilgiler de göze çarpmıştı. Son paylaşılan görseller ise daha farklı bir modele işaret ediyor.

600W düzeyine kadar soğutma kapasitesi olan bu kart 48GB belleğe sahip ve 384-bit bilgi yolu kullanıyor. İşin garip tarafı görselleri sızdıran kaynak da kartın hangi model olduğunu bilmiyor. Kenar kısımlarda GeForce 4090 ismi olsa da mevcut dizayna pek benzemiyor. Ayrıyeten PCB kartı olmadığı için birinci mühendislik örneklerinden birisi olması ihtimali kuvvetli.

Nvidia’nın GeForce RTX 4090 Ti ekran kartı ile ilgili rastgele bir açıklaması olmadığı için net bir karşılık verebilmek mümkün değil. Nvidia’nın birinci etapta hazırladığı lakin en son basamaklarda vazgeçtiği GeForce RTX 4090 Ti tasarımı bu olabilir. Sonuç ne olursa olsun GeForce 5000 serisi ile birlikte artık çok daha büyük dizaynlar görecek üzereyiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nvidia GeForce RTX 4090 Ti dev yapısıyla ortaya çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!