Nvidia birinci defa Avrupa’ya yatırım yapabilir

featured
Intel‘in Almanya’da iki ve Polonya’da üçüncü çip fabrikası projeleriyle Avrupa’da atağa kalkmasının akabinde, rakibi Nvidia da geride kalmadı ve kurucusu aracılığıyla tarihinde birinci kere bölgeye yatırım yapma sözü verdi.

Nvidia için baht niteliğindeki bu açıklama, CEO Jensen Huang tarafından Avrupa Birliği’nde iç pazar geliştirme mevzularını denetleyen AB Komiseri Thierry Breton ile yapılan bir toplantı sonrasında yapıldı.

Bloomberg‘in toplantıdan aktardığı bir habere nazaran Breton, Nvidia’nın Avrupa’ya çok daha fazla yatırım yapması gerektiğini ve bu bölgenin şirketin geleceği için harika bir yer olduğunu düşünüyor. Avrupa Komiseri ile görüşmesinin akabinde düzenlediği basın toplantısında Jensen Huang, şirketin Avrupa’daki projelere yatırım yapma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi. “Bunun nedeni, Nvidia’nın global bir şirket olma dileği ve yatırım yapmak için daha yeterli bir yer hayal etmenin güç olmasıdiyor.

Yapay zeka Nvidia eserlerine talebi artırdı

Bu yatırımların niteliği henüz belirtilmedi, lakin Nvidia’nın, Avrupa’da araştırma merkezleri açmak yahut yapay zeka sistemlerinin geliştirilmesinde uzmanlaşmış yeni bilgi merkezleri kurmak üzere planları olması muhtemel.

ABD’li şirket muhteşem bilgisayar ve bulut bilişim donanım pazarında değerli bir oyuncu. Eserleri, yapay zeka gelişimindeki patlama ile daha da talep edilir hale geldi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nvidia birinci defa Avrupa’ya yatırım yapabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!