Microsoft yanıtladı: Activision satın alımı Game Pass’e artırım getirecek mi?

featured
Geçen yıl Microsoft, Activision Blizzard’ı satın almak için çığır açan 68.7 milyar dolarlık yatırımını duyurdu. Bu mutabakat ise hem Game Pass fiyatları hem de Call of Duty’nin geleceğine yönelik soru işaretlerini beraberinde getirdi. Son olarak dava belgelerinde, Game Pass fiyatlarına yönelik değerli bilgiler ortaya çıktı. 

Microsoft doğruladı: Fiyatlar değişmeyecek

Bildiğiniz üzere Activision Blizzard muahedesi, Sony’nin ve düzenleyici kurumların itirazları nedeniyle hala sonuçlanmadı. O denli ki 2023 mali yılının sonunda tamamlacağı söylenen muahede, FTC’nin ihtiyati tedbir talebi üzerine ertelendi. Bu noktada FTC ise, Diablo IV’ün satış başarısı, bulut oyunları ve perakende satışlarla ilgili endişelerini dile getirmişti. 

Öte yandan FTC’nin talebi, Call of Duty ve Diablo üzere oyunların eklenmesi durumunda Game Pass fiyatlarının yükselip yükselmeyeceği tarafındaki soruları da beraberinde getirdi. Microsoft’un ihtiyati önlem yönelik yaptığı savunmada ise, bu sorular cevap buldu diyebiliriz. Microsoft avukatları, satın alma temelinde herhangi bir fiyat artışının planlanmadığını söylüyor.

Bilmeyenler için günümüzde Game Pass, altı yıl evvel piyasaya sunulduğundan bu yana Microsoft’un kapsayıcı oyun stratejisinin temelini oluşturuyor. Bu doğrultuda yeni açıklama, yalnızca muahedenin faydasına olsa da, fiyatların en azından bir müddet için sabit kalacağını söyleyebiliriz.

Diğer tarafta ülkemizde ise farklı bir durum kelam konusu olabilir. Çünkü Game Pass sayfasında gösterilen bir ikaz bildirisine nazaran fiyatların yakın vakitte değişmesi bekleniyor. Lakin bu bilginin şimdi doğrulanmadığını belirtmekte yarar var. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Microsoft yanıtladı: Activision satın alımı Game Pass’e artırım getirecek mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!