Micron, akıllı telefonlarda performansı iki katlayan UFS 4.0 yongalarını tanıttı

featured
Micron, daha süratli açılış, daha süratli uygulama başlatma ve daha süratli görüntü sürece sunan çağdaş akıllı telefonlar için UFS 4.0 depolama yongalarının birinci sevkiyatlarını duyurdu. Micron’a nazaran yeni bellekler 2 kat performans ve daha güzel verimlilik sunacak.

Micron UFS 4.0 bellekleri performansı katlayacak

Yeni yongalar Micron’un 232 katmanlı 3D NAND belleği üzerine inşa ediliyor ve 1TB’a kadar kapasite sunuyor. Üretici ayrıyeten, teknolojik güzelleştirmelerle birlikte “son derece yapılandırılabilir eser yazılımının” amiral gemisi akıllı telefonlar için eşsiz bir performans sunduğunu argüman ediyor. Micron’un UFS 4.0 çipleri yüzde 100 yazma ve yüzde 75 artırılmış okuma bant genişliğine sahip üç düzeyli hücreler (TLC) kullanarak 4.000MB/s sıralı yazma ve 4.300MB/s sıralı okuma suratlarına ulaşabiliyor.

Micron, reaksiyon suratının ve daha süratli yükleme müddetlerinin elde edilmesi için UFS 4.0 yongalarında daha fazla katman halinde istiflenmiş bellek hücreleri kullandığını belirtiyor. Bu yeni altı düzlemli NAND mimarisi 512GB ve 1TB UFS 4.0 yongaları kullanan aygıtlarda mevcut olacak, 256GB yapılandırma ise dört düzlemli NAND kullanıyor olacak.

Verimlilik yüzde 25 artıyor

Lakin, her şey süratten ibaret değil. Yeni bellek güç verimliliğinde yüzde 25 artış vaat ederek akıllı telefonunuzun performans artışları nedeniyle pilinin daha süratli tükenmemesini sağlıyor. UFS 3.1 ile kıyaslandığında UFS 4.0 ile yüzde 15 daha süratli uygulama başlatma, yüzde 20 daha yüksek açılış suratları ve yüzde 25 daha uygun güç verimliliği vadediliyor. Micron’un UFS 4.0 depolaması, öteki üreticilerin sunduklarına kıyasla (muhtemelen Samsung’un 2022’de duyurduğu UFS 4.0 çipleri) yüzde 10 daha güzel yazma gecikmesi sunuyor.

Micron yeni UFS 4.0 depolama yongalarını 2023’ün ikinci yarısında seri üretime geçirmeyi ve akıllı telefon üreticilerine üç depolama konfigürasyonu sunmayı vaat ediyor: 256GB, 512GB ve 1TB. Micron’un yeni depolama alanı, amiral gemisi telefonların yanı sıra arabalarda, bilgisayar sistemlerinde ve yüksek performanslı ve dengeli güvenilirliğe sahip düşük güçlü bellek gerektiren başka aygıtlarda da kullanılabilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Micron, akıllı telefonlarda performansı iki katlayan UFS 4.0 yongalarını tanıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!