Komşu teröristleri geri itiyor

featured

AYDIN HASAN/ANKARA- 17 Mayıs’tan itibaren son bir ay içinde Türkiye’den kaçan 29 FETÖ, beş PKK, bir DHKP-C ve bir MLKP üyesi Yunanistan tarafından zorla geri gönderildi.

Başta FETÖ olmak üzere terör örgütleri, Türkiye’den Avrupa ve ABD’ye kaçışta yüklü olarak Yunanistan güzergâhını kullanıyordu. İki ülke ilgilerinde 6 Şubat sarsıntısının akabinde olumlu ilerlemeler oldu. 28 Şubat ile 11 Mayıs tarihleri ortasında Türkiye-Yunanistan hududunda terör örgütleri FETÖ, PKK ve MLKP üyesi olduğu belirlenen 61 kişi yakalanmıştı.

Yunanistan’ın seçimin akabinde da Türkiye’den kaçmaya çalışan FETÖ terör örgütü üyelerini geri itmeyi sürdürmesi dikkat çekti. Hudut Kartalları olarak isimlendirilen hudut birlikleri tarafından Meriç Nehri’nin ayırdığı Türkiye-Yunanistan hududunda yakalanan teröristlerin son bir aylık dökümü özetle şöyle:

*17 MAYIS: Yunanistan’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan yedi kişi hudut birliklerince yakalandı. Bunlardan üçünün FETÖ ve birinin DHKP-C mensubu olduğu belirlendi.

*18 MAYIS: Yunanistan’a yasa dışı yollarla geçerken yakalanan bir şahsın PKK/KCK/PYD-YPG mensubu olduğu tespit edildi.

*23 MAYIS: Sonu geçmeye çalışırken yakalanan üç şahsın (İkisi ihraç polis memuru, bir ihraç sıhhat memuru) FETÖ/PDY mensubu olduğu tespit edildi.

*24 MAYIS: Hudutta yakalanan bir şahsın (ihraç zabıt kâtibi) FETÖmensubu olduğu tespit edildi.

*29 MAYIS:Yakalanan üç şahsın (Bir ihraç astsubay, bir ihraç edilmiş müezzin, bir özel okul öğretmeni) FETÖ mensubu, bir şahsın ise PKK’lı olduğu belirlendi.

*2 HAZİRAN: Yakalanan iki şahsın (ihraç edilmiş öğretmenler) FETÖ mensubu olduğu anlaşıldı.

*5 HAZİRAN: Yunanistan’dan  geri itilen 29 kişi yakalandı. Yakalananlardan altısının FETÖ mensupları olduğu tespit edildi. Bunlardan ikisinin ihraç edilmiş öğretmen, ikisinin ihraç edilmiş polis memuru, ikisinin hür meslek sahibi olduğu saptandı.

*8 HAZİRAN: Hudut Kartalları, Yunanistan’dan geri itilen iki şahısta birinin (ihraç edilmiş polis memuru) FETÖ/PDY terör örgütü mensubu, birinin de PKK/KCK mensubu olduğu anlaşıldı.

*11 HAZİRAN: Sonda yakalanan bir şahsın PKK/KCK/PYD-YPG mensubu olduğu tespit edildi.

*14 HAZİRAN: Sonu geçemeden yakalanan bir şahsın (ihraç edilmiş öğretmen) FETÖ/PDY mensubu olduğu ortaya çıktı.

*16 HAZİRAN: Yunanistan’ın geri ittiği 20 kişi yakalandı. Bunlardan dokuzunun (beşi ihraç edilmiş öğretmen, biri ihraç edilmiş hemşire, biri emekli polis memuru, ikisi meslek kaydı olmayan) FETÖ/PDY mensubu; birinin MLKP terör örgütü mensubu, birinin de PKK/KCK/PYD-YPG mensubu olduğu tespit edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Komşu teröristleri geri itiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!