Karga ve kuzgunu tıpkı sanıyor olabilirsiniz. Lakin yanılıyorsunuz; işte karga ve kuzgun ortasındaki farklar

featured

Kargagillerin büyüleyici dünyasına girmeye hazırlanın. Bu boncuk gözlü ve son derece zeki kuş ailesi dünyanın her yerinde yaygın bir formda görülebiliyor, lakin birden fazla kişi kuzgun ve karganın birebir canlıyı ilişkin iki farklı isim olduğunu sanıyor. Ancak bu hakikat değil; kuzgun ve karga tıpkı şey değil. Pekala siz onları ayırt edebilir misiniz ve ortadaki farkı anlayacak kadar bilgili ve dikkatli misiniz?

İşte kuzgun ve karga ortasındaki en değerli farklar…

Kuzgun ve karga: Ne farkları var?

  • Kuzgunlar kargalardan daha büyüktür. Genel olarak, kuzgunların tartısı 690 gram ile 2 kilogram ortasındadır ve ayrıyeten daha büyük gagalara ve kendilerine özel kuyruk biçimine sahiptirler.
  • Uçarken kuzgun kuyrukları kama formundayken, kargaların kuyrukları yelpaze halindedir. Kuzgunlar özel bir boyun tüyü tipine sahipken, kargaların boğaz tüyleri daha yumuşaktır.
  • Kuzey Amerika’da karga ve kuzgun dağılımı kimi örtüşen ömür alanlarına sahiptir. Lakin kargalar kasaba ve kentlerde yaygınken, kuzgunları kentsel bir ortamda görmek çok daha enderdir.
  • Aradaki farkı anlamanın bir öbür yolu da her kuşun ötüşüdür: Kuzgunlar derinden gelen sesleriyle ünlüyken, kargalar daha tipik gaklama sesine sahiptir.
  • Kuzgunlar ekseriyetle çiftler halinde seyahat ederken, kargalar çoklukla daha büyük kümeler halinde görülür. Ortalama olarak, kargalar yırtıcı tabiatta yaklaşık yedi ila sekiz yıl yaşarken, kuzgunlar 10 ila 15 yıl ortasında yaşayabilir.
  • Bir kuzgundan çok daha küçük olan kargalar bir güvercin büyüklüğündeyken, Audubon Society’nin söylediğine nazaran kuzgunlar kırmızı kuyruklu bir şahine daha yakındır.
  • Corvidae ailesinde, kargalar ve kuzgunlarla birlikte yalnızca Corvus cinsini değil, tıpkı vakitte saksağanlar ve alakargaları da içeren yaklaşık 120 çeşit vardır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karga ve kuzgunu tıpkı sanıyor olabilirsiniz. Lakin yanılıyorsunuz; işte karga ve kuzgun ortasındaki farklar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!