İki saniyede yeni manzaralar oluşturabilen yapay zeka: SnapFusion oyunun kurallarını değiştirebilir

featured

Midjouney’den Bing Image Creator’a kadar, çok sayıda üretken yapay zeka tabanlı sanat üreticisi bulunuyor. Lakin, metin istemine ve öbür faktörlere bağlı olarak, bu cins imaj oluşturucuların işlerini yapması bazen biraz vakit alabiliyor.

Ama Snapchat’in ana şirketi Snap, bu süreyi minimuma indirmek için kolları sıvadı ve Snap Research kısmının üretken AI sanat üreticilerinin manzara oluşturma müddetini hızlandırması beklenen yeni bir teknik geliştirdiğini duyurdu.

Snap, bir blog gönderisi ile yaptığı açıklamada, yeni tekniğin SnapFusion olarak isimlendirildiğini ve üretken yapay zeka aracılığıyla imaj oluşturma mühletini iki saniyeden daha kısa müddete indirdiğini belirtti. Bunun “akademik topluluk tarafından bugüne kadar yayınlanan en süratli zaman” olduğu söylendi.

Blog gönderisinde “Snap Research, ağ mimarisini optimize ederek ve manzara kalitesini korurken gürültü giderme sürecini inanılmaz derecede verimli hale getirerek bu atılımı gerçekleştirdi. Bu nedenle, başka araştırmaların ortaya koyduğu üzere, artık modeli metin istemlerine dayalı imgeler oluşturmak için çalıştırmak ve taşınabilir aygıtlarda dakikalar yahut saatler yerine sadece saniyeler içinde net ve pak imgeler elde etmek mümkün” deniliyor.

Araştırma makalesi, yeni teknikle oluşturulan bir dizi sanat yapıtı örneğinin yanı sıra SnapFusion hakkında daha fazla ayrıntısı anlatıyor: “Spesifik olarak, özgün modelin fazlalıklarını tanımlayan ve bilgi saflaştırma yoluyla manzara kod çözücünün hesaplamasını azaltan verimli bir UNet öneriyoruz. Ayrıyeten, eğitim stratejilerini keşfederek ve sınıflandırıcıdan bağımsız rehberlikten düzenlileştirme getirerek kademeli damıtmayı geliştiriyoruz.

Ne yazık ki, Snap bu yeni yolun genel kullanıma sunulmasının biraz vakit alacağını söylüyor. Tekrar de, “gelecekte taşınabilir aygıtlarda yüksek kaliteli üretken AI tecrübelerini güçlendirme potansiyeline sahip olduğunu” da ekliyor. Bu yeni tekniğin, Snapchat taşınabilir uygulamasının gelecekteki bir güncellemesine eklenmesine kesin gözüyle bakabiliriz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İki saniyede yeni manzaralar oluşturabilen yapay zeka: SnapFusion oyunun kurallarını değiştirebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!