Hacker kümesinden Reddit’e tehdit: 80 GB’lık bilgi sızdırılabilir!

featured

BlackCat hacker kümesi, dark web’de yayınladıkları bir gönderide Şubat ayında Reddit’in sistemlerine eriştiklerini ve 80 GB sıkıştırılmış bilgi çaldıklarını tez etti.

Techcrunch’ın haberine göre, Reddit sözcüsü Gina Antonini, BlackCat’in elinde şirketin şifreleri ve hesaplar üzere ferdî kullanıcı datalarının çalındığıan dair bir delili olmadığını tabir etti.

Reddit, akının gerisinde kimin olduğuna dair detay paylaşmadı. Lakin BlackCat isimli küme bâtın bilgileri sızdırmakla tehdit etti. Bilgisayar korsanlarının tam olarak ne cins bilgileri çaldığı aşikâr değilken, BlackCat’in şimdi çalıntı bilgilerle ilgili bir ispat paylaşmadığı da belirtildi.

BlackCat, Reddit ile iki kere 13 Nisan ve 16 Haziran tarihlerinde görüşmeye çalışsa da rastgele bir karşılık alamadığını duyurdu. Bilgisayar korsanları tarafından yapılan açıklamada “Verileri sızdırmayı bekliyoruz” iletisi verildi.

API TARTIŞMALARI ÇIĞ ÜZERE BÜYÜYOR

Reddit, üçüncü parti yazılımlar tarafından erişimde kullanıma bağlı fiyat almaya başlayacağını duyurmuştu. Bunun ardından Apollo üzere çok sevilen üçüncü parti Reddit uygulamalarının, firmaya 20 milyon dolar ödemesi gerekiyordu. Bu programların maliyeti karşılayacak imkanı olmadığı için kapatıldı.

Tüm bu yaşananların akabinde Reddit kullanıcıları 7 binden fazla subreddits’i bâtın hale getirdi ve platform bir müddetliğine kullanılamaz hale geldi.

Reddit’te şu anda her ne kadar erişim ıstırabı yaşanmasa da kullanıcıların reaksiyonları her geçen gün artmaya devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hacker kümesinden Reddit’e tehdit: 80 GB’lık bilgi sızdırılabilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!