Google’dan, Apple’ı Eğlenceli Biçimde Tiye Alan Reklam Kampanyası: “Pixel ve iPhone En Yeterli Arkadaş Olursa Ne Olur?” [Video]

featured

Rekabet hâlindeki teknoloji devlerinin birbirlerine gönderme yaptığı reklamlarını sıkça görüyorduk. Artık ise bu şekil bir atak Google’dan geldi. Teknoloji devi, Pixel telefonlarıyla Apple’ın iPhone’nunu karşılaştırdığı beş kısa reklam yayınladı.

Oldukça eğlenceli manzaralara sahip bu reklamların teması, Pixel 7 Pro (bir görüntüde Pixel Fold) ve ne olduğu tam muhakkak olmayan bir iPhone’un “en yeterli arkadaş” olması. Google’ın “İki telefon rakip olmayı bırakıp en güzel arkadaş olsalar ne olur?” sözleriyle tanıttığı kampanyada, güvenlikten şarja kadar farklı özelliklere dikkat çekerek Apple’a göndermelerde bulunuluyor. Kapmanyada iPhone, eski, tecrübesiz ve biraz saf olarak tasvir ediliyor.

Reklamların birinde Google Pixel telefonların “VPN” özelliğine dikkat çekilirken, iPhone’un ise VPN için ödeme yapması gerektiği gösteriliyor.

Google, kamera özellikleri konusunda iki telefonu karşılaştırıyor, iPhone Pixel’i kıskanıyor ve övüyor. Görüntüde iPhone konuşurken birden şarjı da bitiyor.

“Cankurtaran” başlıklı bu görüntüde, iPhone’un tekrar şarjı bitmiş. Pixel, “pil paylaşma” özelliğiyle onu şarj ediyor ve kurtarıyor.

Bu görüntüde ise ikili yıldızları izliyor. iPhone flaşla fotoğraf çekerken Pixel, yıldızların net görülmesini sağlayan astrofotografi modunu gösteriyor.

Google, Pixel Fold ile katlanabilir telefon konusunu da atlamıyor. Pixel katlanabilir olduğunu gösterdiğinde iPhone bayılıyor!

Google’ın bu tatlı reklam kampanyası birçok kişinin beğenisini toplamayı başardı. Kullanıcılar, toplumsal medya platformları üzerinden görüntülerin altında olumlu yorumlar yaparak kampanyayı çok sevdiklerini tabir etti. Pixel satışları iPhone’un onda biri kadar olsa da bu üslup kampanyaların rekabeti yumuşatarak müşterilerin güzeline gittiğini söyleyebiliriz.

Apple’a gönderme yapan tek şirket Google değil. Daha evvel en büyük rakibi Samsung’dan da birçok kere emsal pazarlama atılımları görmüştük.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Google’dan, Apple’ı Eğlenceli Biçimde Tiye Alan Reklam Kampanyası: “Pixel ve iPhone En Yeterli Arkadaş Olursa Ne Olur?” [Video]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!