Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’tan Kırkpınar Güreşleri açıklaması

featured

Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Kırkpınar Yağlı Güreşleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, 7-9 Temmuz tarihlerinde Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleştirilecek 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri kıymetlendirme toplantısı Vali Kırbıyık, başkanlığında yapıldı. Toplantıda alt komitelerin aldığı kararlar ve yaptığı hazırlıklar değerlendirildi, tertiple ilgili planlamalar yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vali Kırbıyık, Kırkpınar’ın en düzgün halde organize edilmesi için kentteki kurumlara sorumluluklar düştüğünü belirtti.

Edirne’nin yağlı güreşin olimpiyatı Kırkpınar’a mesken sahipliği yaptığına dikkati çeken Kırbıyık, “Bu tarihi yaşatmak ve daha da ilerletmek ismine hepimizin uyum ve eşgüdümü çok güzel sağlamamız gerekiyor. Herkesin bu sorumluluk hissiyle hareket etmesini bekliyoruz.” tabirlerini kullandı.

Kırbıyık, kentteki kurumların Kırkpınar’la ilgili çok yeterli bir kurumsal hafızaya sahip olduğunu, tertibin daha sağlıklı yapılması için kimi değişikliklerin yapılacağını anımsattı.

 ”MEMNUNİYETİ ARTIRMAK İÇİN ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”

Gelecek yıldan itibaren Kırkpınar’a iştirakle ilgili değişikliğe gidileceğini aktaran Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Stadın da mevcut konumu kesinlikle gözden geçirilecektir. Orayla ilgili bir kabuk değişimi olacaktır. Bizim hizmet sunma noktasında asıl hedefleyeceğimiz kitle, izleyicilerimiz. Memnuniyeti artırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Burada klâsik Kırkpınar kültürünü yaşatmak için çalışıyoruz. Hepimizin, Türk kültürünün göz bebeği olan bu aktifliği, yağlı güreşin doruğunu, en nitelikli halde, en üst seviyede yapmak üzere bir sorumluluğu var.

Öbür taraftan yağlı güreşlerde devlet dayanağını en üst seviyede almak durumundayız. Merkezi hükümetin kaynaklarından çok daha fazla yararlanmamız lazım. O işin anahtarını da federasyon olarak görüyoruz. Artık temel odağı burası olan direkt buraya odaklanan bir federasyonumuz var. Federasyonumuzun Kırkpınar ile özdeşleşmesinden biz memnun oluruz. Belediye zati bu işin doğal paydaşı, ayrılması mümkün değil. Belediyeyle federasyonun daha fazla sorumluluk alacağı, daha fazla işin içine gireceği bir noktaya çekmemiz gerekiyor.”

Toplantıya, vali yardımcıları Zafer Karamehmetoğlu ve Eyyüp Batuhan Ciğerci, Edirne Belediye Lider Vekili Selçuk Çakır, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Türkiye Klâsik Güreşler Federasyonu Lideri İbrahim Türkiş ile ilgili kurum müdürleri ve yetkililer katıldı.

 https://www.sporx.com/edirne-valisi-huseyin-kursat-kirbiyik-tan-kirkpinar-guresleri-aciklamasi-SXHBQ1024161SXQ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’tan Kırkpınar Güreşleri açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!