Çin’in Uzay Uçağı Gizemini Koruyor

ABD Uzay Kuvvetleri’ne göre Çin’in isimsiz uzay uçağı, yeni bir bilinmeyen nesne bıraktı. Yörüngeye 14 Aralık 2023’te ulaşan Çin’in uzay uçağı, 165 günden uzun bir süredir yörüngedeydi ve 24 Mayıs’ta tespit edilen yeni nesne şu anda 59884 (Uluslararası tanımlayıcı 2023-195G) olarak adlandırılıyor.

Garip Nesneler ve Sinyaller

Uzay uçağı, Dünya’nın yörüngesinde geçirdiği süre boyunca çeşitli garip nesneler yerleştirdi ve sıra dışı sinyaller yaydı. Araştırmacılar, yeni nesnenin doğası hakkında çeşitli teoriler geliştirmiş durumda.

Çin’in Gizemli Uzay Görevi

Çin, uzay uçağı görevi hakkında sırlarını korumaya devam ediyor. Faaliyetle ilgili tek resmi raporda “uzayın barışçıl kullanımına destek sağlamak amacıyla teknik destek ve uzay bilimi deneyleri gerçekleştirilecek” denilmektedir. Uzay uçağı, şu anda üçüncü görevini sürdürmekte ve birçok uzman, ABD X-37B ile benzer yeteneklere sahip olduğunu düşünmektedir.

Çin’in uzay uçağı, uzay teknolojisinde önemli bir ilerlemeyi temsil ediyor. Yeniden kullanılabilir olmaları planlanan bu uzay araçları, yörüngeye çıkma maliyetlerini azaltabilir ve görev sıklığını artırabilir.

Uzay Uçağının Yörünge Yolculuğu

Uzay uçağının mevcut uçuşunda yörüngesini değiştirmek için çeşitli manevralar gerçekleştirdiği bilinmektedir. Başlangıçta 50 derece eğimli, 333 km x 348 km yükseklikte bir yörüngeye giren uzay aracı, daha sonra 602 km x 609 km’lik bir yörüngeye çıkmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çin’in Uzay Uçağı Gizemini Koruyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!