ChatGPT artık hesap açmadan da kullanılabiliyor

featured
OpenAI, ChatGPT’yi hesabı olmayan kullanıcılara açmaya başladı. Şirket bu hareketi, insanların yapay zekadan faydalanabilmesi için ChatGPT üzere araçları geniş çapta kullanılabilir hale getirme maksadının bir kesimi olarak tanımlıyor.

OpenAI’in bir öbür hedefi da ChatGPT’yi daha fazla bireye ulaştırarak daha fazla eğitim verisi elde etmek ve kullanıcıları GPT-3.5 yerine daha üstün özelliklere sahip ücretli GPT-4’e yönlendirmek.

Hesabı olmayan kullanıcılar kısıtlı faydalanabiliyor

Ancak OpenAI, hesabı olmayan kullanıcılar için sorgulama ve imaj oluşturmada daha fazla kategorida kısıtlamanın olduğunu belirtiyor. Şirket hangi kategorilerde kısıtlama yapıldığını belirtmese de OpenAI sözcüsü, yapay zeka modellerinin berbata kullanımını tespit etmek ve engellemekle sorumlu grupların yeni özelliğin oluşturulmasında yer aldığını ve ortaya çıkan tehditlere nazaran ayarlamalar yapacağını söyledi.

OpenAI, oturum açılmayan sohbetlerde istemlerin data eğitimi için kullanılmasını devre dışı bırakmaya da müsaade veriyor. Bunun için metin kutusunun sağındaki soru işaretini tıklayarak Ayarlar’ı seçip “Modeli herkes için iyileştirin” işaretini kaldırabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ChatGPT artık hesap açmadan da kullanılabiliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!