“Bu ne bitmez kindir! 2. Dünya savaşı, Ali Koç-Aziz Yıldırım harbi kadar sürmedi”

featured

“Beğenirsiniz beğenmezsiniz…
Bir yollara düşersiniz, bir oy vermezsiniz…
Lakin, Aziz Yıldırım’ın gelmiş geçmiş tüm mevkidaşları ortasında en dik duruşlu, en yürekli ve Fenerbahçe’ye en sevdalı liderler listesinin erdem kürsüsünde olduğunu inkar edemezsiniz.Her lider kulübüne bir şeyler kazandırmak için fedakarlıklar yapar. Kimi ekibi galaksiye çevirir yıldızlarla… Kimi baretini takar tesis zengini kılar. Eli cebinden çıkmayanlar da vardır, eksiklerini zeka ve iş bitirme kabiliyetiyle kapatanlar da. Stil sorunu.
Çünkü Lider liderdir… Liderlik fedakarlık demektir.

‘ÖZVERİSİNE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ DE KATAN BAŞKAN’

Ancak, özverisine “özgürlüğünü” de katan diğer lider bilmiyorum ben.
Sadece bu sebeple bile Aziz Yıldırım’ın mali genel konsey arifesi yaptığı açıklamadan kastını gerçek anlamak, faydalanmak gerekir. Artık gelenek olmuş zamanlama biraz hinlik koksa da tenkit işe fayda bir şeydir tıpkı vakitte.
Konuşan rastgele biri değildir.
Hem… Tipik bir Aziz Yıldırım asabiyeti bile görmedim ben o deklarasyonda.
Ali Koç idaresine, “olağanüstü genel konseye gidin güç tazeleyin” dedi özetle.
“Yıldız futbolcular transfer edin” dedi.
Ve üslubundan umulmadık formda bayrak indirdi;
“Beni düşman görmeyin” !..
İtiraz eden Fenerbahçeli yüzdesi, tek sayısı geçer mi ?

‘TEK YANILGI TÜRKİYE KUPASI’NI KÜÇÜMSEMEK’

Bu, Aziz Yıldırım kriterlerine nazaran barış değilse bile ateşkes ilanıdır ve Ali Koç’u düzgünce köşeye sıkıştırmayı hedeflemiyorsa Fenerbahçe için yapılmıştır.
Çünkü açıklamaya “kendim için bir şey istiyorsam namerdim” mealinde “erken genel heyet kararı alınırsa aday değilim” eklemesi yaptı sayın Yıldırım.
Açık söyleyeyim, bir tek yanılgı var açıklamasında; “Türkiye Kupasını küçümsemek”!.. Yıllar evvel şampiyonluğu kaçırmış Fenerbahçe, Kupa finalinde kaybedince bana söylemişti “beş milyon kaybetsem bu kadar üzülmezdim” diye. O vakit TL de TL’ydi hani!
Kalan kısmında haklı.Başkanlar gerçek söyler ancak koltuktan kalktıktan sonra daha gerçek söyler!..
Peki, sonuç?..
Misliyle hücum… Fenerbahçe üzerinde taht savaşlarına devam. Bu ne bitmez kindir, ne tükenmez intikam? II. Dünya savaşı Ali Koç-Aziz Yıldırım harbi kadar sürmemişti.
Aziz Yıldırım’ın altını çizdiği cümleleri, onun yirmi senede yaptığı yanlışları öne çıkararak, akçalı mevzularda imalar yaratarak göğüslemek, ne sayın Koç’a ne de Fenerbahçe’ye zerre kadar yarar sağlamaz.
Tabi işi şahsileştirmek istemiyorsanız.
İstedi sayın Ali Koç…

Zira, itiraf ettiği üzere boşa giden maddi manevi emekleri yüzünden kendisini çok makûs hissetmekteydi. Hayatında en kıymet verdiği koltuk, hayatının en büyük zorluklarını çıkarmıştı karşısına. Aziz Yıldırım’ın ismi tuz biber geliyordu ona.
Fenerbahçe başkanlığında şampiyonluk bir onur sıkıntısı haline gelmemiş olsaydı, Aziz Yıldırım’a gerek kalmadan çoktan fevkalâde kongreye masraf, bir daha aday bile olmazdı.
Haksız mı?
Hayır.
Fenerbahçeliye karşın Fenerbahçe’yi kurtaramaz hiç kimse!
Neyse ki, UEFA’nın finansal fair playi kaldırdığı bir dönem var önünde. Sınırsız kaynaklarıyla sonları zorlayacağı transfer mevsiminin tam ortasında. Fakat yeniden de pek emin değildi ki, Aziz Bey’i en azından gelecek sene yapılacak olağan genel heyette aday olması için tahrik etti açık açık.
Neden?
Fenerbahçe şampiyon olursa minderden kaçtığını ilan edip ondan sonsuza kadar kurtulmak, şampiyonluk yeniden kaçarsa koltuğu devredecek kişiyi sağlama almak için.
Taht oyunları bu türlü bir şey işte… Neyin ne için yapıldığını, kime fayda sağladığını, haklıyı/haksızı her şey bitmeden anlamak mümkün değil.
Fenerbahçe’nin asıl dramı bu!”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Bu ne bitmez kindir! 2. Dünya savaşı, Ali Koç-Aziz Yıldırım harbi kadar sürmedi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!