Apple’a makûs haber: En büyük iPhone montajcısı elektrikli araba üretecek

featured
Çin’in en büyük iPhone montaj fabrikası, ABD ile Çin ortasındaki ticari münasebetler kötüleşirken akıllı telefon üretiminden elektrikli otomobillere geçiş yapacak. BBC’nin haberine nazaran Foxconn, yeni işi geliştirmek ve tedarik zincirini tekrar düzenlemek içinbüyük bir bahis oynuyor.

Foxconn CEO’su Young Liu, önümüzdeki on yıl içinde şirketin büyümesini sağlayacak olan şeyin elektrikli araba üretimi olduğunu belirterek, ABD ve Çin ortasında artan tansiyon ışığında, iş dünyası temsilcilerinin en makûs senaryoya hazırlanmaları gerektiğini söyledi. Liu, her iki ülkenin başkanlarının barış ve istikrarı gözeteceklerini umduğunu, fakat şirketin lideri olarak olumsuz gelişmeler olması durumunda mümkün aksiyonları göz önünde bulundurması gerektiğine de dikkat çekti.

Foxconn, iPhone’ların %60’ını üretiyor

Foxconn’un yakın gelecekte atacağı ana adımlardan biri, değerli üretim tesislerini Çin’den Meksika ve Vietnam’a taşımak olacak. Foxconn 1974 yılında TV bileşeni üreticisi olarak bölüme giriş yaptı. Şu anda yıllık 200 milyar dolarlık geliriyle dünyanın en tesirli teknoloji şirketlerinden biri. Foxconn öncelikle iPhone ve iMac dahil olmak üzere Apple eserlerinin esas üreticisi olarak bilinse de müşterileri ortasında Microsoft, Sony, Dell ve Amazon da yer alıyor.

Foxconn’un Apple için ne kadar kıymetli olduğunu anlamak için iPhone’un ne kadarının Foxconn tarafından üretildiğine bakmanız kâfi. Kimi varsayımlara nazaran yaklaşık %60’ı. Çin’deki fabrikalar aygıtın en değerli parçalarından kimilerini üretiyor. Örneğin kamera modülleri, konektörler ve hatta telefon kasasının art paneli.

Donanimhaber

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Apple’a makûs haber: En büyük iPhone montajcısı elektrikli araba üretecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!