Apple gaza bastı: iPhone’lar Vision Pro’ya dönüşecek

featured
Apple, WWDC 2023 kapsamında tanıtılan Vision Pro ile AR/VR alanında ses getirmeyi başardı. O denli ki uygun fiyatlı bir Vision Pro’ya işaret eden çeşitli söylentiler duymaya başladık. Apple tarafından alınan yeni bir patent ise, bu söylentileri doğruluyor olabilir. Artık de marka, iPhone’ları karma gerçeklik gözlüğüne dönüştürmeyi planlıyor. 

iPhone’lar Vision Pro’ya dönüşecek

Bilmeyenler için Apple Vision Pro, epey dolu bir özellik paketine sahip olsa da, 3.500 dolarlık cep yakan bir fiyat etiketi ile tanıtıldı. Bu nedenle karma gerçeklik başlığının yüksek satış sayılarına ulaşması pek muhtemel görülmüyor. Ancak Apple’ın aklında daha yenilikçi bir şey olabilir.

Bu hafta yayınlanan son patent müracaatları, Cuppertino devinin iPhone’a bağlanabilen ve onu Vision Pro’dan daha küçük karma gerçeklik başlığına dönüştürebilen bir aksesuar setine (HMD) işaret ediyor. Patent çizimlerine nazaran Vision Pro’ya misal halde askılı baş bandına sahip olacak bu aygıt, iPhone yahut iPad üzeriden kablosuz bir biçimde desteklenecek. Münasebetiyle daha kısıtlı donanım, Apple’a uygun fiyatlı bir tahlil getirmiş olacak.

Paylaşılan patent evraklarında, aygıtın tam olarak nasıl çalıştığından bahsedilmiyor. Ancak Apple’ın taşınabilir aygıtlar üzerinden yenilikçi formüller araştırdığı açık. Günümüzde Apple dahil olmak üzere birçok üreticinin emsal patent müracaatlarında bulunduğunu belirtelim. Ancak bu teknolojiler, birçok vakit hayata geçirilmeden rafa kaldırılıyor. Bu nedenle yeni aygıtın nihai bir esere dönüşüp dönüşmeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Apple gaza bastı: iPhone’lar Vision Pro’ya dönüşecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!