AMD, İrlanda’ya 135 milyon dolarlık yatırım yapıyor

featured
AMD, bir müddet evvel yaptığı açıklamada İrlanda‘daki Xilinx operasyonlarına dört yıl içinde 135 milyon dolara kadar yatırım yapacağını duyurdu. Bu fon, şirketin Dublin ve Cork’taki tesislerinde Ar-Ge ve mühendislik faaliyetlerini genişletmek için kullanılacak.

AMD’den İrlanda’ya yatırım

AMD, 135 milyon dolara varan meblağın, Ar-Ge ve mühendislik alanlarında 290 yüksek vasıflı çalışanın ve çeşitli takviye işçisinin işe alınmasını içeren bir dizi stratejik araştırma ve geliştirme teşebbüsünü finanse etmek için kullanılacağını belirtti. AMD’nin İrlanda’daki stratejik Ar-Ge teşebbüslerine ait açıklaması, şirketin yeni jenerasyon yapay zeka, data merkezi, ağ ve 6G iletişim altyapısından bahsetmesi nedeniyle epeyce meçhul diyebiliriz. Bu da esasen Xilinx’in FPGA’lar üzere uyarlanabilir bilgi süreç tahlillerinin hizmet verdiği pazarların çoğunluğu manasına geliyor. Öte yandan genel olarak asıl odağın yapay zeka olması da mümkün.

Bu ortada AMD, AMD Zynq UltraScale+ RFSoC eserleri üzere bir dizi Xilinx eserinin Avrupa’da geliştirildiğini belirtiyor. AMD, İrlanda’daki varlığı güçlendirerek Avrupa yarı iletken ekosistemini desteklemeye devam edeceğini bildiriyor. İrlanda’daki AMD Xilinx tesisi birinci olarak 1994 yılında kuruldu ve şirketin ABD dışındaki birinci özel tesisi oldu. Tesis üretim, mühendislik, operasyonel yardım ve idare alanına odaklanmış durumda. AMD’nin 2022 yılında Xilinx’i satın almasının ardından İrlanda’daki yerleşke, şirketin Avrupa’daki en büyük araştırma ve geliştirme merkezlerinden biri haline geldi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AMD, İrlanda’ya 135 milyon dolarlık yatırım yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!