Adeta Bir Oyun Yanılgısıymış Üzere Görünen, Dünyanın En Alçak Aracı Oluşturuldu [Video]

featured

Otomobil odaklı içerik üreten dünya çapından YouTuber’lar, ağzımızı açık bırakan araç dizaynları ve modifikasyonlarıyla karşımıza çıkabiliyor. Örneğin birkaç ay evvel bir içerik üreticisinin karşıt gidebilen Tesla Model 3 yaptığını görmüştük.

Şimdi ise İtalya’dan Carmagheddon isimli bir YouTube hesabı, ender göreceğimiz bir arabayla karşımıza çıktı. 620 binden fazla aboneye sahip takım tarafından yapılan bu aracın özelliği şu ana kadar gördüğünüz arabalardan daha fazla yere yakın olması.

GTA’daki bir hataymış gibi görünen aracın “dünyanın en alçak otomobili” olduğu söyleniyor

Çılgın araba içeriklerine sahip olan YouTuber’lar, üç hafta evvel paylaşılan ve son vakitlerde toplumsal medyanın gündemine oturan görüntülerinde bir Fiat Panda aracı yere çok yakın olacak biçimde yine tasarladı.

Carmagheddon, aracı kaputunun altından büsbütün kesti ve üç küçük tekerlek ekledi. GTA’daki bir hata üzere görünen bu aracın nasıl kullanıldığını da merak ediyor olabilirsiniz. Görüntüye baktığımızda tek bir kişinin, içeriye sıkışarak girdiğini ve bir tahtanın üzerinde pek rahat görünmeyen bir halde uzanarak gidon gibisi bir şeyle aracı denetim ettiğini görüyoruz.

Sürücü ayrıyeten önünü bile göremiyor ve bu yüzden aracın üstündeki bir kameraya bağlı olan akıllı telefon yoluyla etrafına bakabiliyor. Yarısı yolun içindeymiş üzere duran araçta ön tarafta bulunan tek silindirli küçük bir motorun eklendiğini de görebiliyoruz. Tüm bunlara karşın araç başarılı bir biçimde yolda gidebiliyor.

Tabii ki kısa müddette viral olan bu araba, olağan kullanım için değil, şovlar üzere etkinlikler için tasarlandı. Hatta aracın dünyanın en alçak arabası olduğu bile söyleniyor. Lakin bu resmi olarak kayıtlara geçmiş değil. Guinness rekorlarına baktığımızda, bu unvanın yerden 45 cm yüksek olan ve Japonya’daki bir lisenin öğrencileri ve öğretmenleri tarafından tasarlanan “Mirai” isimli bir arabaya ilişkin olduğunu görüyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adeta Bir Oyun Yanılgısıymış Üzere Görünen, Dünyanın En Alçak Aracı Oluşturuldu [Video]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!