AB Fikri Mülkiyet Ofisi, sahteciliği Blockchain ile önleyecek

featured
Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) Blockchain tabanlı sahteciliği tedbire aracını markalar, hudut denetimin ve lojistik operatörlerindeki sahteciliği tedbire gayesiyle test etti. Kurumdan yapılan açıklamada pilot çalışmaların umut vaat ettiğini söyledi.

Blockchain teknolojisi her geçen gün süratli bir biçimde gelişme kaydetmesi ile bir arada bu alandaki yerini koruyor. Birçok düzenleyici kurumda bu bahis özelinde açıklamalar yapıyor. Bu sefer Avrupa Birliği‘nin fikri mülkiyet ofisi EUIPO, Blockchain tabanlı sahteciliği tedbire denemelerinin umut verdiğini söyledi. EUIPO, yatırımcıların ve gümrük yetkililerinin markalı eserlerin kimliğini doğrulamak için açık kaynaklı araçlar kullanmasını teşvik ediyor.

EUIPO, yatırımcıların ve gümrük yetkililerinin markalı eserlerin kimliğini doğrulamak için açık kaynaklı araçlar kullanmasını istiyor. Bununla birlikte bu alanda yapılan denemelerde ümitli olduklarını açıkladılar. 

Blockchain tabanlı sahteciliği tedbire araçlarının umut vaat ettiğini belirtti. Bu deneme, dört marka, iki lojistik operatörü ve bir gümrük yönetimi ile gerçek hayattaki operasyonel testlere girerek gerçekleştirilmiştir.

Donanimhaber

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AB Fikri Mülkiyet Ofisi, sahteciliği Blockchain ile önleyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!