200 bin dolarlık indirime karşın Titan denizaltına binmedi, hayatı kurtuldu

featured
Las Vegaslı yatırımcı ve emlak danışmanı Jay Bloom, koltuk başına 100 bin dolar indirim yapılmasına karşın oğlu Sean ile birlikte Titan denizaltına binmeyi reddettiğini açıkladı. Bloom güvenli bulmadığı için Titanik’in enkazına dalmayı kabul etmediğini söylüyor.

Jay Bloom, OceanGate Expeditions’ın kurucusu Stockton Rush‘ın kendisini uzun mühlet 150 bin dolar üzere daha düşük bir fiyata bilet almaya ikna etmek için uğraştığını ve keşif seyahatinin “Karşıdan karşıya geçmekten daha güvenli olduğu” konusunda garanti verdiğini belirtti.

Bilet öbür bir baba-oğula satıldı

Tüm bu ikna eforlarına karşın iş insanı tekraren denizaltı ile dalma konusundaki şüphelerini lisana getirdiğini söz ediyor. Lakin Rush kendisine Titanik’e yapılacak seyahatin helikopterde uçmak ve hatta tüplü dalıştan” daha inançlı olduğunu söylemeye devam etmiş.

Bloom’un 1912 tarihinde batan gemiyi görmeyi reddetmesi üzerine Pakistanlı iş insanı Shahzada Dawood ve Glasgow’daki Strathclyde Üniversitesi’nde öğrenci olan oğlu Süleyman enkazı görme fırsatını yakaladı. Öbür bir deyişle vefat bileti bu isimlere satıldı.

Bir milisaniyede ölüm

Titan deniz aracında şanssız baba-oğul ile birlikte OceanGate Expeditions’ın Stockton Rush, Fransız derin deniz kaşifi Paul-Henri Nargeolet ve İngiliz milyarder Hamish Harding de vardı. Toplam beş kişi okyanusun derinliklerinde feci biçimde can verdi.

Enkazı 22 Haziran’da Atlantik’te bulunan Titan’daki yolcuların hızlı ve acısız bir halde öldüğü bildirildi. Florida Memleketler arası Üniversitesi profesörü Aileen Maria Marty, içe yanlışsız patlamanın inanılmaz derecede süratli, yalnızca bir milisaniye üzere kısa bir müddette gerçekleştiğini söylüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
200 bin dolarlık indirime karşın Titan denizaltına binmedi, hayatı kurtuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Teknolojikolik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!